Szoptatást Támogató Nemzeti Bizottság alakul a „szoptatásbarát társadalom” létrejöttének elősegítésére

gyermek, szoptatás, anya, család, szülő

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma kezdeményezésére Szoptatást Támogató Nemzeti Bizottság alakul szeptember elején a szoptatásbarát társadalom létrejöttének elősegítésére.

A tárca szombaton – az anyatejes szoptatás világnapja, illetve az anyatejjel való szoptatás hetének kezdete alkalmából – közölte: szakmai irányelvük a csecsemők és kisgyermekek optimális táplálásáról megegyezik az Egészségügyi Világszervezet (WHO) és az Egyesült Nemzetek Szervezetének Gyermekalapja (UNESCO) ajánlásaival, miszerint

az élet első hat hónapjában az egészséges csecsemőknél kizárólag anyatejes táplálás javasolt.

Hangsúlyozták, hogy a szoptatás

  • az anyánál csökkenti az emlő- és petefészekrák, valamint a magas vérnyomás kockázatát;
  • a gyermeknél segíti a fertőző betegségek leküzdését;
  • csökkenti a hasmenés előfordulását és súlyosságát;
  • csökkenti a légzőszervi fertőzések és az akut középfülgyulladás előfordulását;
  • megelőzi a fogszuvasodást, valamint a harapási rendellenességeket;
  • pozitívan hat az értelmi és érzelmi fejlődésre, a kötődés kialakulására.

A szoptatás segítéséhez magas szintű, egyetemi szervezésű oktatásban részesülnek a szakdolgozók és az orvosok, illetve ingyenes laktációs tanácsadó képzést is biztosítanak – tették hozzá.

Azonnali hatállyal felmondta a Balásy-cégekkel kötött szerződéseit a nemzeti rendezvényszervező
Betelt a pohár a fideszes városvezetőnél, büntetőfeljelentést tesz
Szorul a hurok: régi adósságát törleszti a rendszerváltás, ha átmegy ez a törvényjavaslat
Viszik el a korrupt fideszeseket! Bús Balázs, és még öt ember már őrizetben
Eldőlt: nem kap élethosszig tartó fizetést Sulyok Tamás, Schmitt Pál és Novák Katalin sem
Kunhalmi Ágnes nekiment a kormánynak: Soha többé nem indulhatok választáson a saját hazámban?