Ketten meghaltak, nyolc új koronavírusost találtak

A járványveszély nem szűnt meg, továbbra is készültség van érvényben.

Nyolccal, 4102-re emelkedett az azonosított koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon hétfőre, és meghalt két idős, krónikus beteg az elmúlt 24 órában – közölte a koronavirus.gov.hu hétfő reggel.

Min írták: nyolc újabb magyar állampolgárnál mutattak ki koronavírus-fertőzést. Az elhunytak száma 572 főre emelkedett, 2590-en pedig már meggyógyultak, 3528-an vannak hatósági házi karanténban, a mintavételek száma 258 115.

Az aktív fertőzöttek száma 940. Az aktív fertőzöttek 39 százaléka, az elhunytak 60 százaléka, a gyógyultak 48 százaléka budapesti. 184 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 14-en vannak lélegeztetőgépen.

Az oldal térképe alapján eddig Budapesten (1946) és Pest megyében (605) regisztrálták a legtöbb fertőzöttet. Ezt követi Fejér (376), Komárom-Esztergom (302), Zala (260) és Csongrád-Csanád megye (117), a sor végén pedig Békés és Tolna megye áll (13).

Emlékeztetnek, a veszélyhelyzet megszűnt, de életbe lépett a járványügyi készültség, a járványveszély nem szűnt meg, így a járványügyi készültség fenntartására és néhány alapvető védelmi intézkedésre továbbra is szükség van.

A maszk, sál vagy kendő viselése továbbra is kötelező az üzletekben és a tömegközlekedési eszközökön, a 65 év felettiek külön délelőtti vásárlási sávja azonban megszűnt.

Súlyos fertőzés terjed Magyarországon, megszólalt a Semmelweis Egyetem

Újabb telepen jelent meg a ragadós száj- és körömfájás vírus

Államtitkár: több tucat kórház felújítását állította meg a Tisza Párt

Mocskos, fertőző wellness-szállót záratott be a NAV

Magyar Péter húsvéti üzenetet küldött Orbánnak

Meghalt egy ember Kismaroson