Bár Európa nagy részén és Magyarországon is hivatalosan lecsengőben van a koronavírus-járvány, a Föld számos országában csak most kezdődnek igazán a gondok. Az Index vette észre a CNN cikkét, mely a Johns Hopkins Egyetem adatait elemezve aggasztó tényre mutat rá:
május végén már a 100 ezret is meghaladta az új, igazolt koronavírus-fertőzöttek napi száma, és azóta is folyamatosan növekszik.
A járvány tehát egyáltalán nem fújt visszavonulót, sőt, rekordgyorsasággal terjed. A trendek azonban megváltoztak. A világjárvány súlypontja Európáról és az Egyesült Államokról folyamatosan Latin-Amerikára, a Közel-Keletre és Afrikára tevődik át.
Ami az új fertőzöttek diagnosztizálását illeti,
Líbiában, Irakban, Mozambikban és Haitin az esetszám hetente, Brazíliában, Indiában, Chilében, Kolumbiában és Dél-Afrikában pedig kéthetente duplázódik.
Az amerikai kontinensen Latin-Amerikában a legrosszabb a helyzet. Eleinte azt hitték a szakemberek, ott csak mérsékelt lesz a járvány, de például csak Brazíliában több mint 30 ezer új esetet regisztráltak csütörtökön, és 1473-an haltak meg az új típusú koronavírus-fertőzés következtében.
Az országban 615 ezer fertőzöttet és több mint 34 ezer halottat regisztráltak eddig. Ennél magasabb számokat csak az Egyesült Államokban találunk, ott a hivatalos adatok szerint már 1,9 millióan fertőződtek meg a vírussal, és 109 ezren haltak bele a betegség szövődményeibe.