Orbán bejelentette, mikor érkezik az egészségügyisek bruttó félmilliója

Úgy tudja, 500 ezer forintot fognak kifizetni a dolgozóknak.

Orbán Viktor
Orbán Viktor miniszterelnök azonnali kérdésre válaszol az Országgyűlés plenáris ülésén 2020. május 25-én. Fotó: MTI/Bruzák Noémi

„Július 1-jével kifizetjük az 500 ezer forintot az egészségügyi dolgozóknak”

– ígérte Orbán Viktor az Origo tudósítása szerint hétfőn a Parlamentben az MSZP-s Harangozó Tamás kérdésére reagálva.

A miniszterelnök (és a propagandaoldal) ugyanakkor nagyvonalúan elkente, hogy a félmillió forint az valójában bruttóban értendő, az egészségügyisek csak a pénz levonásokkal csökkentett hányadát fogják viszontlátni.

Pedig a pluszpénznek, valamint az év elején bejelentett, idén év végén várható béremelésnek vitán felül lenne helyen: a 24.hu írta meg a napokban, hogy a koronavírus-járvány miatti elképesztő munka ellenére többen is megdöbbentően alacsony bért kaptak áprilisban a Szent János Kórház koronavírus-osztályának ápolói közül. Egy dolgozó például arról számolt be, hogy

200 óránál többet dolgozott koronavírusos betegek között védőfelszerelésben, amiért végül 100 ezer forintot alig meghaladó összeget kapott.

Fotó került elő az adriai vitorláson lebzselő Orbánról

Orbán Viktornak megengedték, hogy leírja az „orosz rakétatámadás” kifejezést

Titokzatos földalatti vasajtókról szivárogtak ki fotók Orbánék hatvanpusztai „mezőgazdasági üzeméből”

Putyin magyarországi embere elmagyarázta, miért nem támogatta az Európai Tanács nyilatkozatát

Visszatér a kánikula, napokon belül ismét elszabadul a pokol

Magyarlakta területet bombáznak az oroszok, Szijjártó még csak leírni sem merte a szót