Jó hír: az UV-sugárzás lassíthatja a vírus terjedését

Abból most pont egyre több lesz.

Az UV-sugárzás lassíthatja a koronavírus terjedését, de nem szünteti meg azt

– erről beszélt Szegedi Sándor, a Debreceni Egyetem Meteorológiai Tanszékének docense szerdán az M1-en.

Mint mondta: a koronavírus 5-11 Celsius-fokon, nem túl nagy páratartalom mellett a legéletképesebb és a legfertőzőbb, de az eddigi adatok szerint életképes marad melegebb, párásabb körülmények között is. A vírus fertőzőképességének csökkenését nem a hőmérséklet emelkedésétől, hanem az erősödő napsugárzástól lehet várni – vélekedett. A szakértő emiatt nyáron a vírus terjedésének lassulására számít.

Hozzátette: a terjedést befolyásolja a levegő minősége is, a szálló por ugyanis jól szállítja a kórokozókat. Ha ehhez szél is társul, messzire szétszóródhat a vírus.

Mint korábban az Időkép nyomán megírtuk, a folytatásban éppenséggel nyarat idéző napok várhatóak: a meteorológusok szerint pénteken délen, délnyugaton 25-26 fokot mutathat már a hőmérő és erős UV-sugárzásra is készülni kell.

Leeresztik a fostartályt: egy rakás ember elkerül az Origótól

Magyar Péter: botrányos, szánalmas terelés és hazudozás, amit Gulyás Gergely előadott

Megalázó módon mutatott be egy kisgyermeket a fideszes TV2 „hírműsora”

Hármas ikrek születtek Miskolcon

Orbán Viktor úgy tudja, a főváros ki van tömve pénzzel, csak nincs vezetve

Hírt adott magáról Gyurcsány Ferenc