Orbán: napokon belül döntenek a kijárási korlátozás jövőjéről

Orbán Viktor miniszterelnök szerdára tervezi, hogy döntést hoznak a múlt héten bevezetett kijárási korlátozások jövőjét illetően.

A kormányfő pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában közölte: a kijárási korlátozások jövő hét szombatig vannak érvényben, és dönteni kell, hogy fenntartják-e vagy sem.

„Ha a kényszer rávisz, megtesszük”

– fogalmazott, hozzátéve: közeleg a húsvét, amely egy családi ünnep, „vinné az embert a lába, a szíve”, de „ez most aligha lesz lehetséges” vagy csak szigorú korlátozások között.

Orbán bejelentette azt is, idén minden egészségügyi dolgozónak 500 ezer forintos pluszjuttatást ad a kormány. Az ezt – és más intézkedéseket, pénzügyi eszközöket is – tartalmazó járványügyi alapot szombaton mutatja be Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter.

Orbán Viktor mondani akar valamit január 5-én

Orbán Viktor: csak a Fidesz-KDNP-nek van Alföld-programja!

Magyar Péter: Orbán Viktor 2021 óta tudta, mégsem tett semmit

Népegészségügyi központ: emelkedik a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja a szennyvízben

Súlyos üzenetet küldött Magyar Péter, miután Orbán cserbenhagyta a felvidéki magyarokat

Razzia a Tisza Pártnál, kiszállt a hatóság Magyar Péterékhez