Koronavírus: Bezárják a játszótereket Budapesten

Koronavírus - Bezárt játszótér a budai Várban
Lakat az új koronavírus-járvány terjedésének megfékezése érdekében bezárt budavári Mátyás király játszótér kapuján 2020. március 16-án. Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Bezárják a budapesti játszótereket a koronavírus-járvány miatt – jelentette be Karácsony Gergely főpolgármester keddi online sajtótájékoztatóján.

A fővárosi operatív törzs ülését követően Karácsony a Facebook-oldalán közvetített élő videoközvetítésben elmondta: az összes – zárható – fővárosi játszóteret lezárják, mert az ottani játékok lehetőséget biztosítanak a vírus terjedésére. Kérte, hogy a gyerekeket ne vigyék a játszóterekre.

A főpolgármester közölte azt is: a kerületekkel közös álláspontot képviselve a parkolást nem teszik ingyenessé, mert az rossz döntés lenne a járvánnyal szembeni védekezés szempontjából. Hiába van ugyanis kevesebb autó az utakon, a parkolóhelyeken ugyanannyi van, vagy akár több is a szokottnál – magyarázta, hozzátéve: a lépéssel valódi káosz teremtődne, nem lenne lehetőség arra, hogy a közterületeket csak rövidebb ideig használják parkolásra, és ezzel nehezítenék az egészségi szolgáltatókat, valamint a közrendet fenntartók munkáját.

Ugyanakkor mérlegelik, hogy az egészségügyben vagy más, most különösen fontos közérdeket szolgáló dolgozóknak ingyenes parkolást biztosítsanak – tette hozzá.

Karácsony Gergely szerint a Fideszből üzentek neki, hogy induljon el a 2026-os választáson

Baj van Budapesten, újabb milliárdokat bukhat a főváros

Mi történt? Két nő holttestét találták meg Budapesten

Karácsony Gergely üzent a budapestieknek: ez történt a nyáron

Egy székesfehérvári kollégiumban is kimutatták a kórházban talált veszélyes baktériumot

Szorul a hurok a hazudozó, pökhendi egészségügyi miniszter nyakán