Túllépte a kétezret a halottak száma Olaszországban

A fertőzés üteme enyhe csökkenést mutat.

Az utóbbi huszonnégy órában 349-cel 2158-ra emelkedett az új típusú koronavírus-fertőzés (Covid-19) halálos áldozatainak száma Olaszországban a polgári védelmi hatóság hétfő esti tájékoztatója szerint, eközben a diagnosztizált fertőzöttek száma a korábbiakhoz képest enyhébb mértékben 27 980-ra nőtt.

Angelo Borrelli, a polgári védelmi hatóság vezetője hangsúlyozta, hogy az új fertőzöttek száma az egy nappal korábbi 2853-ról 2470-re csökkent. Kijelentette, hogy enyhe csökkenésről van szó, mégis pozitív trendre enged következtetni.

A betegekből több mint 10 ezer házi karanténban tartózkodik, a kórházban kezeltek tíz százaléka van intenzív osztályon.

A legtöbb, szám szerint öbb mint 14 ezer beteget továbbra is Lombardiában tartják számon, itt a halottak száma 1420-ra emelkedett.

Kínai nagyvállalatok eddig több mint félmillió szájmaszkot küldtek adományként Olaszországba.

Trump kitiltotta 12 ország állampolgárait az Egyesült Államokból

Orbán magyargyűlölő haverja szerint Trianon nem büntetés volt, hanem az igazság pillanata

Orbán Viktor: Nagy győzelem

Orbán Viktor úgy tudja, a főváros ki van tömve pénzzel, csak nincs vezetve

Orbán ismét az erdélyieknek puncsol, miután a magyargyűlölő bálványa elbukott

Markáns hidegfront érkezik a hétvégén