Riasztást adtak ki a fél országra ónos eső miatt

Első- és másodfokú riasztást is kiadtak hétfő reggel a néhány órán belül várható ónos eső veszélye miatt.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat közlése szerint egy dél felől felvonuló csapadékrendszer várható. A Dél-Dunántúlon és az Alföldön eső, elsősorban a csapadékhullás kezdetén ónos eső valószínű. Kiemelten a Dél-Alföldön a reggeli órákban akár pár milliméter is hullhat a közlekedést megnehezítő csapadékból.

Az ónos eső miatt két megye kivételével az egész országra figyelmeztető előrejelzést adtak ki, emellett az ország középső részén, számos járásban riasztás van érvényben:

Figyelmeztetés az ónos eső miatt.

Figyelmeztetés az ónos eső miatt.Forrás: met.hu

Riasztás az ónos eső miatt.

Riasztás az ónos eső miatt.Forrás: met.hu

A hőmérséklet napközben a legtöbb helyen fagypont fölé emelkedik és délutánra a gyengülő csapadékzóna is fokozatosan kelet felé szorul vissza – olvasható még a szakemberek előrejelzésében.

Orbán fizikai erőszakra buzdít a propagandistának állt futballozójával

35 fok is lehet ma, másodfokú hőségriasztás lépett életbe

Markáns hidegfront érkezik a hétvégén

Betört a hidegfront: térképen látszik, ahogy kettészakadt az ország

Figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat

Összeomlott a balatoni vasúti közlekedés, Lázár János kussol, Hegyi Zsolt azonnali vizsgálatot rendelt el