Fizetésemelést kapnak a rabok, ennyit keresnek januártól

Ugyanannyival emelkedik a díjuk, mint a minimálbér.

börtön munka, fogvatartott
Fotó: bv.gov.hu

Közel 8 százalékkal emelik a munkáltatásban részt vevő, teljes munkaidőben foglalkoztatott rabok alapmunkadíját jövőre.

A Határozatok Tárában megjelent BVOP-utasítás kapcsán az Mfor.hu emlékeztet, idén 46000 forintot kaptak a dolgos elítéltek havonta, ez az összeg emelkedik jövőre 49670 forintra.

Változik a napidíj is: 2117 forintról 2287 forintra emelkedik, az óradíj 265 forintról 286 forintra nő, ennél kevesebbet nem lehet adni az elvégzett munkáért. Az Mfro.hu megjegyzi, a 8 százalékos emelésnél lehet nagyobb is a bér növekedése, amennyiben a parancsnokság alá tartozó intézményekben egyedileg úgy döntenek.

Emelkedik továbbá a munkaterápiás foglalkoztatás keretében foglalkoztatottak pénzbeli térítési díja is: napi hat órás foglalkoztatás esetén 15 333 forintról 16 557 forintra, ami szintén 8 százaléknak felel meg.

A lap megjegyzi, a rabok béremelésének mértéke megegyezik azzal, amennyivel jelen állás szerint a minimálbér is várhatóan emelkedik 2020-ban.

Balog Zoltán bevédte Lévai Anikót és Orbánt, propagandát emleget
Magyar Péter: dől a dominó
Vitézy Dávid: „Ez csalás, a költségvetés meghamisítása”
Megszólalt Orbán Viktor: a „nagy sikerű” DPK után újabb akciócsapatot ígér
Visszakerül a múzeumba a Kövér László által összefingott antik házelnöki szék
Előállt a milliárdos üzletasszony, aki leleplezte a NER-feleségek luxuséletét