Megjött a hó Magyarországra

Szerda késő délelőtt fagypont alá hűlt a levegő a magasban, így havazásba váltott át az eső a Börzsöny harmadik legmagasabb pontján, a 854 méteres Nagy-Hideg-hegyen – írja az Időkép, videót is mutatva az idei első hóról.

A meteorológusok szerint jelenleg csak néhány fokkal van fagypont felett a hőmérséklet. Ez a hideg levegő került átfedésbe a nyugatról érkező csapadékzónával a Nagy-Hideg-hegyen, aminek meg is lett az eredménye:

A folytatásban átmenetileg kicsit melegszik az idő, nyárias hangulatra viszont már ne számíts.

42 foknál is melegebb lehet, „nagyon erős” UV-B sugárzásra figyelmeztetnek szombaton
Magyar Péter: Soha nem volt még példa arra, ami a következő 4 napban jön
Érkezik az év első nagy hőhulláma, szombattól másodfokú hőségriasztás lép életbe
Fokozódik a helyzet: akár a legmagasabb szintű, piros riasztást is kiadhatják
Heves zivatarok érkeznek jéggel, erős széllökéssel
Heves zivatarok érkeznek, kiadták a figyelmeztetést