Orbán elárulta, mennyi lesz a nyugdíjprémium és a nyugdíjkiegészítés

A nyugdíjprémium átlagos összege 20 160 forint, a nyugdíjkiegészítésé pedig 11 ezer forint lesz idén, a pénzt novemberben egy összegben kapják meg a nyugdíjasok – közölte Orbán Viktor kedden az Országházban, az Idősek Tanácsa ülésén.

A miniszterelnök arról magyarázott: a nyugdíjprémium – a „nyugdíjasokkal kötött megállapodás” alapján – a gazdaság jó teljesítményével, a nyugdíjkiegészítés pedig az infláció mértékével függ össze. Orbán megemlítette az Erzsébet-utalványt helyettesítő, kampányra időzített rezsiutalványt is, melyet elvileg már ki is vittek mindenkinek a postások.

Orbán szerint a magyar gazdaság bővülése idén minden bizonnyal 4 százalék fölött lesz, az óvatos becslések szerint talán 4,6 százalék is lehet. Hozzátette: az európai gazdaság lehetőségei jövőre ugyan szűkebbek lesznek, mint idén, de úgy tudja, a magyar gazdaság ezt a következő évben még nem fogja megsínyleni,

várhatóan a jövő év második felében is lehet számolni nyugdíjprémium kifizetésével.

Kinyílt Sulyok Tamás csipája, visszaszólt Orbánnak
Botrány: rabruha helyett 38 millió forintos végkielégítést kap Orbán Viktor
Hadházy: Orbán mentelmi jogának kiadását sem kell megvárni, pár nappal előbb lehet előzetesbe tenni
Orbán Viktor az Egyesült Államokba menekülhet
Breaking! Korrupció miatt őrizetbe vettek egy volt fideszes országgyűlési képviselőt
Ők hárman lesznek a Tisza-kormány szóvivői