Másodperceken múlt, hogy nem ütközött össze két tehervonat Herceghalomnál

Csak a forgalmista lélekjelenlétének köszönhető, hogy nem történt komoly vonatbaleset csütörtök éjjel Herceghalomnál.

Az RTL Híradó beszámolója szerint péntekre virradóra a tilos jelzés ellenére nem állt meg a Rail Cargo Hungaria Bicske felől érkező tehervonata a herceghalmi vasútállomáson. Szemből, Biatorbágy felől viszont közeledett egy másik tehervonat, amit szerencsére észlelt a forgalmista, és jelzett a mozdonyvezetőnek.

A két szerelvény mindössze 200 méterre állt meg egymástól.

A forgalmista az RTL Klubnak azt nyilatkozta, a Bicske felől érkező vonat vezetője jelezte neki, hogy (valószínűleg fékhiba miatt) nem fog tudni megállni, ekkor rohant ki a másik vonat elé, és kézzel intett neki.

A Közlekedésbiztonsági Szervezet és a rendőrség vizsgálja az esetet.

Vitézy Dávid újraindította, amit Lázár tönkretett: újra láthatók a MÁV késései
MÁV: Lerohadt egy vonat a Nyugatiban, fennakadás több vonalon
Kisiklott egy vonat a békéscsabai vonalon, legalább két ember megsérült
Súlyos üzemzavar a MÁV-nál, leállt a teljes dél-balatoni vonatközlekedés
Halálos baleset Zagyvarékasnál, Tótvázsonynál ketten haltak meg az éjjel
Meghalt egy munkás a szegedi BYD-gyár építkezésén