Titkolják, hol nyaralnak idén a közpénzen tartott miniszterek

Háromheti szabadságukat töltik a miniszterek, de hogy hol telik a vakáció, azt hiába próbálta megtudni az RTL Klub Híradója.

A csatorna kereste az összes minisztériumot, de mindenhonnan ugyanazt a választ kapták, miszerint

„a miniszterek szabadságát és tartalmát a magánélet védelméről szóló törvény alapján magánügynek tekintik”.

Egyedül Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter árult el némi konkrétumot, ő azt mondta, Franciaországba szeretne idén nyáron menni.

Komjáthi Imre, az MSZP alelnöke szerint azért a nagy titkolózás, mert a kormánytagok zöme külföldön nyaral, ezt pedig, ahogy a belföldi nyaralást, egyre kevesebb magyar engedheti meg magának.

Az RTL Klub riportja megjegyezi, két éve még kommunikatívabbak voltak a miniszterek. Szijjártó Péter például Törökországba utazott, az akkori igazságügyi miniszter, Trócsányi László és a miniszterelnöki kabinetirodát vezető Rogán Antal pedig a Balatonnál pihent.

Semmi nem lett Orbán „húsvéti nagytakarításából”

Magyar Péter: Hová tűnt a 12 milliárd euró uniós pénz, ami Orbán szerint a kormány számláján áll?

Magyar Péter húsvéti üzenetet küldött Orbánnak

Mekkora lehet a zavar a Fideszben, ha Kósa Lajos minősíti hülyeségnek a saját javaslatukat?

Súlyos baleset az M7-esen, kilenc sérült, köztük gyerekek

Meghalt egy ember Kismaroson