Kikötőt létesít Triesztben a magyar kormány

SZIJJÁRTÓ Péter
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter beszédet mond a V4+ Logisztikai Fórum megnyitóján a mogyoródi Hungaroringen 2019. június 21-én. Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Kikötőt és logisztikai bázist létesít Magyarország Triesztben, hogy a tengerentúlra exportáló magyar vállalatok gyorsan és akadálymentesen szállítmányozhassanak – mondta a külgazdasági és külügyminiszter pénteken, Mogyoródon.

Szijjártó Péter a V4+ Logisztikai Fórum megnyitó ünnepségén bejelentette, hogy Magyarország az olaszországi Triesztben 32 hektáros területen kikötőt és logisztikai bázist hoz létre. A 60-100 millió euró közötti beruházással megteremtik a megfelelő infrastrukturális feltételeket ahhoz is, hogy a magyar cégek 24 órán belül eljuthassanak közúton vagy vasúton a tengeri kijárathoz.

Hozzátette, hogy az adásvételi szerződést július elején írhatja alá a kormány.

Felforrt Orbán agya: a Tisza Párt tűnjön a közéletből!

Elege van az embereknek: Orbán zebrás, Győzikés baromkodása sem hatott

Ezért kapcsolhattak Orbánék pánik-üzemmódba

Mintha csak most kezdődne: ez lesz a hétvége meglepetése?

Lebukott Orbán embere, Washingtonból tették helyre

Azt hazudta a rendőr, hogy egy fiatal tüntető arcon ütötte, de egy videón látszik, hogy véletlenül történt