Heccből tömhették be a fokozottan védett madarak üregeit Zalában

Gyurgyalag
Gyurgyalagok (Merops apiaster) a 61-es főút melletti löszfalon Nagykanizsánál 2019. június 3-án. Fotó: MTI/Varga György

Gyalázatos dolgot művelt valaki, vagy valakik a Zala megyei Bezeréden, ahol védett és nem utolsósorban gyönyörű madarak fészkelnek egy partoldalban – írja a zaol.hu.

Darázsi Zsolt, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület zalai titkára a lapnak azt mondta, 3-4 éve költenek gyurgyalagok a földmunkák után hátramaradt homokfalban, 6-8 pár élhet a területen fiókáikkal. Most viszont veszélybe kerültek, mert valakik rendszeresen

szeméttel tömik be az üregeiket, ez pedig akár az egész család éhhalálához vezet.

A természetvédő szerint heccből csinálhatták az aljasságot, és mivel nem is egyszeri alkalomról van szó, kénytelenek figyelőszolgálatot állítani a fészkelőhelyekhez.

A gyurgyalag fokozottan védett madár, eszmei értéke 100 ezer forint.

Emberrablók vittek el egy férfit egy biatorbágyi parkolóból

56,5 millió forint értékben vittek el táskákat az Andrássy úti Louis Vuitton üzletből

Szolgálaton kívüli katona ölhette meg volt élettársát Kaposváron

Megöltek egy fiatal nőt Kaposváron

Szörnyű részletek derültek ki a szolnoki gyilkosságról

Mi történt? Emberölés kísérlete miatt eljárás indult egy hódmezővásárhelyi férfival szemben