Az M1 elemzője úgy tudja, az ellenzék lemondott az EP-választásról

Az ellenzéki pártok többsége – a népszerűségi listákat látva – lemondott az EP-választásról, és inkább az őszi önkormányzati választásokra koncentrál – magyarázta Deák Dániel, a kormánysimogató XXI. Század Intézet vezető elemzője az M1 propagandacsatornán.

Az ellenzéki térfélen a pártok nem mutattak olyan kampányelemet, amelyből látszana, hogy komolyan veszik az EP-választást – értékelt.

Az elemző szerint egyedül a DK tudott olyan üzenetet megfogalmazni, amely érthető a választók számára és világos álláspontot képvisel az európai uniós kérdésekben. A párt az európai egyesült államok gondolata és bevándorláspárti politikája által nagy valószínűséggel meg tudja szólítani azt a szűk, balliberális tábort, amely a DK potenciális szavazótáborát jelenti – fűzte hozzá a politológus.

Deák Dániel úgy véli, a DK-nak a kampánnyal többek között az a célja, hogy az EP-választást követően átrendezze az ellenzéki térfélen az erősorrendet.

Orbán 16 év lopás, hazudozás után: a magyarok legyenek nagyok, gazdagok és minél erősebbek, ez a nagy terv

Garázdaság miatt vádemelési javaslatot tesz Ruszin-Szendi Romulusz ellen a rendőrség

Titkolja a MÁV a késéseket, Lázár János facebookozása sem menti meg az utasokat a valóságtól

Trump cáfolta Orbánt: nem ígért neki semmit, átverte a magyarokat a szélhámos miniszterelnök

Fura hobbit választott egy 18 éves nyíradonyi fiú, gyanúsítottként hallgatták ki

Elutazik Sulyok Tamás