Testkamerát kapnak a mátészalkai kalauzok, annyiszor megtámadták már őket

MÁV testkamera
Fotó: MÁV

Testkamerát viselnek mostantól a Mátészalkát érintő vasútvonalakon szolgálatot teljesítő jegyvizsgálók – közölte a MÁV pénteken.

A vasúttársaság munkatársaik biztonságára, valamint az utasok és vagyontárgyaik védelmére hivatkozva vezette be az intézkedést, a MÁV szerint ugyani

áprilisig tizenkilenc jegyvizsgáló szenvedett el valamilyen támadást.

Emlékeztetnek: alapesetben öt évig terjedő börtönbüntetést kaphat, aki közfeladatot ellátó személy sérelmére erőszakos bűncselekményt követ el.

A kamerák gyakorlati tesztelése huszonöt jegyvizsgáló önkéntes részvételével már korábban lezajlott. Az eszközöket jelenleg önkéntes alapon, több műszakban, egyelőre nyolc jegyvizsgáló használja

– írták, és az első napok tapasztalatai állítólag azt mutatják, hogy az érintett vonalszakaszokon utazók „együttműködőbbé váltak”.

A vasúttársaság újabb testkamerákat is vásárol, ezeket várhatóan ősztől vehetik használatba a jegyvizsgálók Budapest elővárosaiban és országszerte több vasútvonalon.

Robog felénk a hidegfront: felhőszakadással, jégesővel tarolja le a fél országot

Ismét káosz a győri fővonalon: lerohadt egy vonat az egyetlen működő vágányon

Új járatok indítását jelentette be a MÁV

Összeomlott a vonatközlekedés a Budapest-Győr vonalon

„Miniszterelnök elvtárs, ki kellene már bújni a nők szoknyája mögül”

Befesti a MÁV a síneket, hogy ne melegedjenek annyira