Május végéig pihenőt tart a parlament

Nyolc törvényjavaslatról szavaz kedden az Országgyűlés, majd többhetes pihenőre vonul az európai parlamenti választás kampányának idejére.

Az ülésnap reggel 9 órakor napirendi előtti felszólalásokkal kezdődik, majd a kivételes eljárásban tárgyalt tőkepiaci törvénymódosítás összevont vitáját bonyolítják le. A kabinet vasárnap benyújtott indítványával a befektetők védelmét kívánja növelni azzal, hogy a tőzsdének lehetőséget adna egy értékpapírokat minősítő és azok kibocsátásához tanácsokat nyújtó cég alapítására.

A képviselők az MTI szerint a vitát követően szavazhatnak is az előterjesztésről, hasonlóan a kormány pénzügyi és klímapolitikai javaslatcsomagjához. Döntés várható továbbá az atomenergetikai- és a sporttörvény módosításáról, valamint a Televíziós Film Mecenatúra idei költségvetéséről.

A Ház ülése napirend utáni felszólalásokkal zárul. A parlament honlapján elérhető munkarend alapján az Országgyűlés várhatóan az EP-választás másnapján, május 27-én folytatja ülésezését.

„Haladéktalanul megszüntetjük” – Újabb orbáni propagandaszervnek üzent Magyar Péter
Botrány: rabruha helyett 38 millió forintos végkielégítést kap Orbán Viktor
Itt a bejelentés, ettől falnak megy a megmaradt Fidesz
Érik a börtöncella: hűtlen kezelés miatt kell felelnie Orbán emberének
Milliárdokat szórt szét a Szerencsejáték Zrt. a választások előtt, a pénz nagy része Erdélybe ment
Elkaptak egy szarházi fideszest: menekült a mikrofon elől