Önnek is joga van tudni, milyen meleg volt ma!

Több melegrekord is megdőlt a tél utolsó napján, mutatjuk.

Több melegrekord is megdőlt a tél utolsó napján – írta Facebook-oldalán az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön.

Megdőlt a napi fővárosi és az országos melegrekord is. Budapesten, Újpesten 20,3 fokig melegedett a levegő. Az országban Sárváron volt a legmelegebb, ott 23,5 fokot mértek.

REKORDDÖNTŐ NAP 🌡Előzetes adatok alapján:Több maximum-hőmérséklet rekord is megdőlt a mai nap folyamán:▶️…

Posted by HungaroMet Nonprofit Zrt. on Thursday, February 28, 2019

A 23,5 fokos maximum a mérések kezdete óta mért legmagasabb téli maximum-hőmérséklet – írta az előzetes adatok alapján a meteorológiai szolgálat.

Magyar Péter: Soha nem volt még példa arra, ami a következő 4 napban jön
Érkezik az év első nagy hőhulláma, szombattól másodfokú hőségriasztás lép életbe
Fokozódik a helyzet: akár a legmagasabb szintű, piros riasztást is kiadhatják
Heves zivatarok érkeznek jéggel, erős széllökéssel
Heves zivatarok érkeznek, kiadták a figyelmeztetést
Elszabadul a nyár, vasárnap már 30 fok is lehet