3 milliárd forintért megvette a kormány Munkácsy Golgota című festményét

PÁKH Imre; MUNKÁCSY Mihály
Érdeklődők Munkácsy Mihály Golgota című festménye előtt a debreceni Déri Múzeum Munkácsy-termében 2015. augusztus 28-án. A kormány 3 milliárd forintért megvásárolta Munkácsy Mihály Golgota című festményét Pákh Imrétől - jelentette be a Miniszterelnökséget vezető miniszter 2019. január 9-én budapesti sajtótájékoztatóján. Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

A kormány megvásárolta Munkácsy Mihály Golgota című festményét – jelentette be Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter szerdán Budapesten sajtótájékoztatón Kósa Lajos, Debrecen fideszes országgyűlési képviselője és Papp László, Debrecen polgármestere társaságában.

Gulyás Gergely elmondta,

a festményt 3 milliárd forintért vette meg a kormány Pákh Imrétől,

és több szakértői vélemény is készült, a becslések pedig szerinte igazolják a vételárat.

Így most már a Munkácsy-trilógia mindhárom festményének – a Krisztus Pilátus előtt, az Ecce Homo és a Golgota – rendezett a tulajdoni viszonya, mindhárom kép magyar állami tulajdonban van, a műalkotásokat pedig hosszú távon is a debreceni Déri Múzeumban helyezik el – fejtette ki a Miniszterelnökség vezetője az Országház Munkácsy-termében tartott bejelentésen.

Újabb súlyos állítások Orbán Viktor eltitkolt vagyonáról

Fordulat: Kína szerint a koronavírus-járvány az Egyesült Államokból indulhatott ki

Hivatalos: megtiltották a 18 év alattiaknak az energiaitalok vásárlását

Magyar: Elég volt a hazudozásból, Orbánnak és Nagy Mártonnak mennie kell

Nyakunkba szakad a nyár május 1-jén, itt vannak a részletek!

Új politikai kezdeményezést jelentett be a Tisza Pártból távozott szélhámos