M1-es hangulatjelentés: nőnek a bérek, csökken a munkanélküliség

Ha már a rabszolgatörvény elleni tüntetésekről nem sikerül tudósítani, legyen valami témába vágó.

Csath Magdolna

Tovább nőtt a versenypiacon foglalkoztatottak száma Magyarországon, ami azt is jelzi, hogy a közmunkában dolgozók közül egyre többen találnak munkahelyet – mesélte Csath Magdolna közgazdász az M1 műsorában vasárnap, a Központi Statisztikai Hivatal legfrissebb adatait elemezve.

A szakértő felhívta a figyelmet, hogy

a 20-64 éves korcsoportban az Európai Unió 2020-ra 75 százalékos foglalkoztatási célértéket tűzött ki, ezt Magyarország a férfiak esetében már túl is lépte.

A regionális különbségekről Csath Magdolna elmondta: látszik a felzárkózás, jobban csökken a munkanélküliség az ország korábban rosszabb helyzetben lévő területein, és gyorsabb a bérek növekedése. Kiemelte azt is, hogy Kelet-Magyarországon a helyi vállalkozások megerősödése jelentene lehetőséget arra, hogy „felszívják” a munkanélküliséget.

A közgazdász szerint a felzárkózás azért különösen fontos, mert ha kiegyenlítetlen a fejlettség az ország különböző területei között, az visszafogja az egész ország teljesítményét.

Besült a Fidesz digitális honfoglalása, bajban vannak Orbánék a Facebookon
Orbán Viktor az éjszaka közepén hívta fel Hajdú Pétert
Ez már Orbán követőinek is sok volt
Súlyos bejelentést tett Orbán, terrortámadásra készülnek?
Mi történt? Tóth Vera arról posztolt, hogy tiszás
Orbán rendelhette a szerbiai kamu „szabotázsakciót”