Nyomkövetőt és négy hónap bűnügyi felügyeletet kapott a Sándor-palotát füstgyertyával megdobó tüntető

A bíróság nem jogerősen elrendelte a bűnügyi felügyeletét annak a férfinak, aki füstgyertyát dobott a Sándor-palotára – tudatta a Fővárosi Főügyészség vasárnap.

A megalapozott gyanú szerint a 28 éves férfi pénteken az éjszakai órákban, az I. kerületi Szent György téren tartott demonstrációt követően egy füstgyertyát dobott az államfői hivatalnak helyt adó épület, a Sándor-palota falára, amely

megrongálódott, a füstgyertya égésnyomokat és piros festéknyomokat hagyott rajta.

A férfit a rendőrség elfogta, őrizetbe vette és előterjesztést tett letartóztatására.

A gyanúsított ellen másik büntetőeljárás is folyik, mert már egy korábbi demonstráción is „garázda magatartást tanúsított”.

Emiatt reális a veszélye, hogy újabb, szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekményt követ el,

ezért a Fővárosi Főügyészség indítványt tett a gyanúsított nyomkövető eszközzel biztosított bűnügyi felügyeletének elrendelésére.

Az ügyészi indítvány alapján a Budai Központi Kerületi Bíróság nyomozási bírája elrendelte a gyanúsított bűnügyi felügyeletét négy hónapra azzal, hogy a gyanúsított nyilvános – köztük politikai jellegű – rendezvényen, felvonuláson, tüntetésen nem vehet részt. A bírói döntés nem jogerős, az ügyészség fellebbezett.

Hatalmas tömeg vonul az eső dacára a Tisza Párt nemzeti menetén

A „Zsolti bácsi” ügyről beszélő férfi is felszólal Puzsérék tüntetésén, Kocsis Máté őrjöng

„Ki az a Zsolti bácsi?” – Tüntetést szerveznek a Szőlő utcai intézetnél

Hadházy Ákos kemény őszre számít a belpolitikában

Vége, nem lesz jövőre Sziget Fesztivál

Kínos! Újabb bizonyíték került elő arról, hogy a Békementen sokkal kevesebben voltak, mint a tiszás meneten