Az Európai Roma Jogok Központja is elköltözik Magyarországról

Húsz év magyarországi működés után úgy döntött az European Roma Rights Center (ERRC), azaz az Európai Roma Jogok Központja, hogy elhagyja hazánkat, mert aggályosnak találják, amit itt látnak.

A nemzetközi, független jogvédő szervezet közleménye nyomán a 24.hu írta meg, hogy januártól Brüsszelbe teszi át székhelyét az ERRC. Ethel Brooks elnök elmondta,

a döntést a civil szervezetekkel kapcsolatos magyarországi, nem éppen jó értelemben vett fejlemények miatt hozták meg.

Belgiumban viszont adottak a megfelelő jogi keretek a működésükhöz, ezért jövő évtől oda teszik át a székhelyüket.

After more than twenty years of operating in Budapest, the board and management believe that now is the right time to…

Posted by European Roma Rights Centre on Thursday, December 20, 2018

Viszik el a korrupt fideszeseket! Bús Balázs, és még öt ember már őrizetben
Eldőlt: nem kap élethosszig tartó fizetést Sulyok Tamás, Schmitt Pál és Novák Katalin sem
Kunhalmi Ágnes nekiment a kormánynak: Soha többé nem indulhatok választáson a saját hazámban?
Karácsony is gyorsan bejelentette, hogy kitakarítja „a maffiaként működő alvállalkozói hálózatokat” Budapestről
Magyar Péter: indul a „tisztítótűz-művelet” – Az olasz maffia mintájára lesz eltakarítva a Fidesz-maffia
Magyar Péter: a Visegrádi Négyek együttműködése újra él!