Az Európai Roma Jogok Központja is elköltözik Magyarországról

Húsz év magyarországi működés után úgy döntött az European Roma Rights Center (ERRC), azaz az Európai Roma Jogok Központja, hogy elhagyja hazánkat, mert aggályosnak találják, amit itt látnak.

A nemzetközi, független jogvédő szervezet közleménye nyomán a 24.hu írta meg, hogy januártól Brüsszelbe teszi át székhelyét az ERRC. Ethel Brooks elnök elmondta,

a döntést a civil szervezetekkel kapcsolatos magyarországi, nem éppen jó értelemben vett fejlemények miatt hozták meg.

Belgiumban viszont adottak a megfelelő jogi keretek a működésükhöz, ezért jövő évtől oda teszik át a székhelyüket.

After more than twenty years of operating in Budapest, the board and management believe that now is the right time to…

Posted by European Roma Rights Centre on Thursday, December 20, 2018

Orbán Viktor elvesztette a perét, amit azért indított, mert szerinte nem is akarta egy rokonának megszerezni a Spart
Azonnali hatállyal felmondta a Balásy-cégekkel kötött szerződéseit a nemzeti rendezvényszervező
Betelt a pohár a fideszes városvezetőnél, büntetőfeljelentést tesz
Szorul a hurok: régi adósságát törleszti a rendszerváltás, ha átmegy ez a törvényjavaslat
Viszik el a korrupt fideszeseket! Bús Balázs, és még öt ember már őrizetben
Eldőlt: nem kap élethosszig tartó fizetést Sulyok Tamás, Schmitt Pál és Novák Katalin sem