Egymással szemben állt meg két vonat Gyálnál

Egy hete Zalaegerszegnél történt hasonló.

Mintegy 80 méterre állt meg egymással szemben két vonat egy Gyálról szabálytalanul elinduló szerelvény miatt kedden, a vasúttársaság biztonsági szakértői és a Közlekedésbiztonsági Szervezet vizsgálja a körülményeket és az okokat.

A Mávinform közleményben azt írta, a szabálytalanul elinduló, a Nyugati pályaudvarra tartó vonat egy váltót megrongált, de még az állomás területén megállt. Eközben a másik irányból, a Nyugatiból Lajosmizsére közlekedő járatot a mozdonyvezető még az állomás előtt megállította, mert a biztosítóberendezés jelezte, hogy nem szabad az állomásra behaladnia.

A Mávinform szerint az egymástól 80 méterre megálló vonatokon az utasok nem voltak közvetlen veszélyben.

Azóta a helyszíni vizsgálatokat elvégezték és a váltószerkezetet is helyreállították; a menetrend fokozatosan állhat helyre – írták.

Éppen egy hete Zalában történt hasonló incidens.

Összeomlott a vonatközlekedés a győri fővonalon

A Pride-dal beégtek, most a rakparton szórakozó fiatalok kapcsán ütné a fővárost egy fideszes „civil szervezet”

Holakurvavonat.com: újabb késéskövető oldal indult Lázár János örömére

Négy embert megkéseltek Szombathelyen

Vasárnap is összeomlott a MÁV, képtelenség már vonattal utazást tervezni

Leállt a teljes baleseti sebészeti ellátás a Szent János Kórházban