Nem a balkáni migrációs helyzet miatt gyakorlatozik a honvédség a határnál

„A művelet lényege a készenlét fokozása, amely az értesítésen alapul.”

72 órás készenlét-ellenőrzési gyakorlatot tart szerda óta a Magyar Honvédség a déli határnál. Ezzel kapcsolatban Korom Ferenc, a Honvéd Vezérkar főnöke péntek este az M1 propagandaadón azt mondta, nem a balkáni migrációs helyzet miatt gyakorlatozik a honvédség a szerb határszakasznál, hanem korábban megtervezett műveletről van szó.

Az altábornagy elmondta: korábban megterveztek egy készenléti rendszert,

a gyakorlaton azt tesztelik, hogy az elmélet a gyakorlatban hogyan működik.

A művelet lényege a készenlét fokozása, amely az értesítésen alapul. Az azonnali reagálású katonáknak 6 órán, a gyors reagálásúaknak 12 órán belül kell megkezdeniük a feladat végrehajtását.

Korom Ferenc elmondta az M1 nézőinek: a tapasztalatok azt mutatják, hogy a katonák szükség esetén képesek és készek részt venni a határellenőrzésben Magyarországon.

Magyar Péter: a Visegrádi Négyek együttműködése újra él!
Mégsem terjeszti be a kormány a vagyonvisszaszerzési hivatalról szóló javaslatot a jövő héten
Külföldi újságban gyalázza a magyar kormányt Sulyok Tamás
Tovább hazudozik a Fidesz, miután elbukott a Sulyok nevű trógerjük puccskísérlete
Az Alkotmánybíróság is elhajtotta Sulyok Tamást – Magyar Péter: megbukott, távoznia kell
Köpni utánuk: újabb adag propagandistát rúgtak ki, ezúttal a Magyar Nemzettől