Már hóágyúzzák az eplényi sípályát

Bár nem esett annyi hó a Bakonyban, mint a Kékesen, a hideg kapóra jött, már dolgoznak a hóágyúk az eplényi síterepen.

Míg Kékestetőn 8, Bánkúton 9 centis hótakarót eredményezett a hidegfront, addig a Bakonyban csupán egy centiméternyi hullott a téli csapadékból – írja az Időkép.

Mivel azonban rendes hideg van arrafelé is (szerda reggel hétkor még 4-5 fokkal volt fagypont alatt a hőmérséklet az eplényi síterep tetején), a Síelők.hu azt írja, beindították a hóágyúkat.

Rendes mínuszok a folytatásban

A havazás mostanra már gyakorlatilag megszűnt, a folytatásban viszont kemény hidegek várhatók. Az Időkép szerint csütörtök és péntek hajnalban -2 és -10 fok közötti értékek várhatók, de a szombat sem lesz sokkalta enyhébb.

42 foknál is melegebb lehet, „nagyon erős” UV-B sugárzásra figyelmeztetnek szombaton
Magyar Péter: Soha nem volt még példa arra, ami a következő 4 napban jön
Érkezik az év első nagy hőhulláma, szombattól másodfokú hőségriasztás lép életbe
Fokozódik a helyzet: akár a legmagasabb szintű, piros riasztást is kiadhatják
Heves zivatarok érkeznek jéggel, erős széllökéssel
Heves zivatarok érkeznek, kiadták a figyelmeztetést