Macedón hírek szerint Orbán házában bújtatják Gruevszkit

A macedón 1TV azt állítja, hogy Nikola Gruevszki, a börtönbüntetés elől Magyarországra szökő korrupt volt miniszterelnökük az első éjszakáját a budapesti Corinthia Hotelben töltötte, jelenleg pedig Orbán Viktor otthonában tartózkodik.

Gruevszki tegnap tudatta a Facebook-oldalán, hogy Budapesten van, és politikai menedékjogot kért a magyar hatóságoktól. Azt azonban nem tudni, hogyan juthatott át a híresen biztonságos és világszínvonalú magyar határzáron, hiszen útlevele nincs, azt ugyanis a hírek szerint már tavaly elővigyázatosságból elvették tőle az ellene folyó eljárások miatt.

Szijjártó Péter tegnap szemérmesen annyit közölt az ügyben, hogy

folyamatban lévő menekültügyi eljárásról nem kíván nyilatkozni,

noha máskor, kevésbé prominens menekültek esetében előszeretettel terít a kormányzat lejáratásra, hangulatkeltésre alkalmas információkat a baráti sajtónak.

Ha egyébként tényleg nincsenek érvényes útiokmányai a politikusbűnözőnek, akkor a törvény szerint a tranzitzónában kellene várakoznia – jegyzi meg a 444.hu –, ez pedig ellentmond a macedón tévé információinak, miszerint Orbán Viktor otthonában rejtegetik.

Fotó került elő az adriai vitorláson lebzselő Orbánról

Orbán Viktornak megengedték, hogy leírja az „orosz rakétatámadás” kifejezést

Titokzatos földalatti vasajtókról szivárogtak ki fotók Orbánék hatvanpusztai „mezőgazdasági üzeméből”

Putyin magyarországi embere elmagyarázta, miért nem támogatta az Európai Tanács nyilatkozatát

Hat országgyűlési képviselő mentelmi jogának felfüggesztését indítványozta a legfőbb ügyész

2,7 milliós arany napszemüveget találtak Szijjártónén, „az oroszok fedetlen ügynökének a feleségén”