Bűnügy

Lázban ég a BRFK a meggyilkolt amerikai lány kapcsán: minden arra mutat, hogy a világ legjobb rendőrsége a miénk

Közlekedés

Ma is összeszarta magát a MÁV: most a Nyugati pályaudvaron van váltóhiba

Bűnügy

Gyomrod kifordul: egy hónapon keresztül erőszakoltak egy gyermeket Bagon, drogért adták-vették, bezárták

Belebetegedhetünk egy toxikus munkahelybe?

munkahely, állás, munkás

Sokaknak olyan az állása, amire ha rágondol, akkor azonnal rossz érzések kerítik hatalmába. Amikor olyan emberek vesznek körbe bennünket, akiknek a társasága cseppet sem kellemes, akkor úgy érezhetjük, hogy nem jó helyen vagyunk.

Sokszor a cégvezetők teremtenek olyan mérgező légkört, ami miatt a dolgozók rendszeresen stresszelnek. Erre rámehet az egészségünk. Ha mindig attól kell tartani, hogy mivel helyeznek ránk érzelmi nyomást, akkor egy idő után mentális betegségek alakulhatnak ki.

Toxikus munkahelyek

Nem mindenki szeret bemenni reggelente a munkahelyére. Ez teljesen világos. Az is, hogy ennek nem így kellene lennie. De tehetünk ellene? Sokszor nem, máskor igen. Ez a weblink olyan álláslehetőségeket kínál, amik között bátran válogathatunk, ha nem érezzük jól magunkat a jelenlegi pozíciónkban. A szegedallas.hu számtalan opcióval szolgálhat, akár fizikai, akár irodai munkakörben.

Van, amikor már annyira toxikus a légkör odabent, hogy az rámegy az ember egészségére. Romboló hatással lehet rá, hiszen egy idő után fizikai tüneteket is tapasztalhat. Ez egy nehéz téma, hiszen az emberi viszonyrendszereknek sok árnyalatuk van. Nem mindenki gondolja ugyanolyannak az adott légkört, sőt, nem mindenkit zavar az adott vezetési stílus sem. Valaki elfogadja, kizárja a magánéletéből, és csak a fizetéséért megy be. Más viszont nem.

A vezető hibája?

Vannak olyan helyzetek, amikor a vezető okolható mindezért, de ez nem mindig van így. Előfordulhat, hogy ő csak tudni akarja, hogyan haladunk az adott feladattal, de azt a beosztott azonnal faggatózásnak tartja. Gyakori az is, hogy szépen közli a dolgozó felé, hogy mostanában nem elégedett a munka minőségével, de azt a kolléga megalázásként fogja fel. Ha pedig egy munkatárs lebetegedik, és át kell szervezni a csapatot, akkor félő, hogy az alkalmazott támadásnak véli a dolgot.

Ezért is bonyolult egy általános igazságot megfogalmazni a témával kapcsolatban. Sokszor nem egyértelmű, hogy kinek és mi a határa, amit még el tud viselni. Egyes dolgozók nehezen ítélik meg azt is, hogy az adott helyzetben egy szigorú vezetőről van szó, vagy szimplán ilyen a stílusa. Előfordulhat, hogy egy-egy beosztottal nem ugyanúgy viselkedik a főnök, ami szintén toxikus környezetet teremt. Ez főleg irodákban van így, de azért ne higgyük, hogy a fizikai munkások nem élik át ugyanezt.

Minden 10. vezető toxikus munkakörnyezetet teremt

Az utóbbi évtizedekben több kutatást végeztek a vezetőségekkel kapcsolatban. Amennyiben jó a vezető, akkor ott sokkal hatékonyabb a munka, boldogabbak a dolgozók, és kevesebbet stresszelnek, ezáltal nem mennek annyit betegszabadságra sem. Mivel a legtöbben hazavisszük a munkahelyi problémáinkat, hiszen a karrier és a magánélet nem választható szét teljesen, így fontos, hogy mind a két területen egyensúlyt találjunk.

Aki nem érzi jól magát az adott pozícióban, annak fontos, hogy minél előbb váltson, hiszen ezzel elkerülheti, hogy a toxikus környezet rányomja a bélyegét a lelki állapotára, ami aztán a családra is hatással van. Ez még akkor is így van, ha a híradások alapján attól tartunk, hogy nehéz lenne a váltás számunkra.

Ez is érdekelhet:
Meghalt egy az autójával a Dunába hajtó nő Szentendrén

Magyar Péter kiosztotta Orbánt: „szétverte a magyar családok és nyugdíjasok megélhetését”

Súlyos számok jöttek, rámegy a pénztárcánk az Orbán-Nagy Márton duó szerencsétlenkedésére

Orbán Viktor bemondta, hogy élesnek, gyorsnak, okosnak kell lenni

Ismét csapadék érkezik, már látszik a jövő hét időjárása

Bezuhant a kiskereskedelem – nem hiszed el, ennek most mi az oka

Hazudnak Nagy Mártonék: ott zuhant a kiskerforgalom „az árvíz miatt”, ahol nem is folyik a Duna