Visszaszóltak a bankok a „védelmi pénzt” szedő Orbánéknak

Visszautasítják, hogy a háborús időkben extraprofitra tettek volna szert.

csanyi-sandor
Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója. Fotó: Facebook/OTP Bank

A háborúnak szinte valamennyi szektor a kárvallottja, köztük a bankszektor is. A gazdasági bizonytalanságok piaci következményei mellett számos kormányzati intézkedés terhét is fegyelmezetten és együttműködően viseli a bankszektor, ezért visszautasítja, hogy a háborús időkben extraprofitra tett volna szert – reagált keddi nyilatkozatában a Magyar Bankszövetség arra, hogy tegnap kiderült:

a kormány továbbra is a bankok és a multinacionális vállalatok sarcolásával – most már nem is titkoltan „védelmi pénz” szedésével – igyekszik életben tartani a gyakorlatilag összeomlott költségvetést.

A bankszövetség szerint a sorozatos kormányzati terhek és intézkedések kiszámíthatatlansága jelentősen korlátozza a bankszektor hitelezési képességét, nemzetközi versenyképességét és gazdaságélénkítő szerepét.

Emellett a Magyar Közlönyben hétfő éjszaka megjelentetett intézkedések tovább növelik a határon átnyúló szolgáltatásokat nyújtó fintech szolgáltatók versenytorzító szabályozói előnyét. Az eredetileg két évre (2022 és 2023) bevezetett extraprofit adó, bankadó és ATM telepítési előírások ezekre a szolgáltatókra továbbra sem vonatkoznak, míg a szigorodó tranzakciós illeték szabályok a tapasztalatok szerint korlátozottan érvényesíthetők velük szemben – érvelt a szakmai szövetség.

Mindeközben a magyar bankszektor a pénzügyi közvetítőrendszer működtetőjeként a kormány egyik legfontosabb partnere a gazdaságpolitika megvalósításában: a pandémia kezelésétől a családpolitikán át, a kkv-k finanszírozásában, digitalizációban, infrastruktúraépítésben egyaránt igazolta, és nap mint nap igazolja az elkötelezettségét – hangsúlyozta a bankszövetség.

„Miniszterelnök elvtárs, ki kellene már bújni a nők szoknyája mögül”

Befesti a MÁV a síneket, hogy ne melegedjenek annyira

Robog felénk a hidegfront: felhőszakadással, jégesővel tarolja le a fél országot

Összeomlás: 1,3 százalékkal csökkent az ipari termelés egy hónap alatt

Orbán Viktor úgy tudja, a fiataloknak akar segíteni a kormány az új hitelprogrammal

Bezár a répcelaki sajtgyár, Németországba kerül át a népszerű sajtok gyártása