Meddig tart még az orosz-ukrán háború? Megszólalt a NATO főtitkára

„Az ukrajnai Bucsa városában a civilek tömeges kivégzése megmutatta Putyin háborújának természetét.”

170927-D-GY869-0425
Jens Stoltenberg norvég közgazdász, politikus, a NATO főtitkára. Fotó: Flickr/Amerikai Védelmi Minisztérium

A NATO-nak hosszan tartó szembenállásra kell felkészülnie az Ukrajna ellen háborút folytató Oroszországgal, ehhez a szankciók fenntartására, valamint a védelem megerősítésére van szükség – jelentette ki Jens Stoltenberg NATO-főtitkár Brüsszelben, a tagállamok külügyminisztereinek kétnapos tanácskozására érkezve szerdán.

„Reálisnak kell lennünk. A háború sokáig tarthat, hónapokig vagy akár évekig is”

– fogalmazott Stoltenberg, leszögezve: nincs jele annak, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök feladta vagy megváltoztatta volna az egész Ukrajna ellenőrzésére és a nemzetközi rend átírására vonatkozó törekvéseit.

Moszkva teljes körű offenzívára készül Kelet-Ukrajnában, a Donyec-medence teljes régiójának ellenőrzésére. A térség elfoglalásával közvetlen összeköttetést kíván teremteni Oroszországgal. Ukrajnának ezért sürgősen katonai támogatásra van szüksége, nehéz- és könnyűfegyverekre egyaránt – mondta Stoltenberg.

Úgy fogalmazott: az ukrajnai Bucsa városában a civilek tömeges kivégzése megmutatta Putyin háborújának természetét. Civilek megölése háborús bűn, a katonai szövetség a mészárlás minden részletének felderítését, felelőseinek elszámoltatását sürgeti – tette hozzá a NATO-főtitkár.

Ez már az előjáték? Oroszokkal együtt koszorúztak a fideszesek Debrecenben

Na, ki nem akar békét? Moszkva elutasítja a 30 napos tűzszünetet

Fordulat: jöhet a tűzszünet, most elválik, Putyin is hajlandó-e rá