A futball mindig vigasz és elégtétel volt a magyar ember számára – magyarázta Orbán Viktor miniszterelnök, a Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia alapítója szombaton, Felcsúton, ahol bemutatták a Labdarúgás és tudomány című tanulmánykötetet.
A Puskás Akadémia és a Testnevelési Egyetem együttműködésében született könyv bemutatóján a kormányfő azt mondta: talán nem véletlen, hogy Trianon után volt a magyar futball első aranykora, majd a második világháborút követően, az ötvenes években az Aranycsapat időszaka. Akkoriban a zöld gyepen a megszálló ország csapatát is le lehetett győzni, tehát a futballt a kultúra és a történelem részeként kell kezelni – magyarázta.
Orbán Viktor úgy fogalmazott, hogy
„a magyar futball alapvetően a zseniális megsejtések és ihletettség története”, vagyis maga a művészet.
A miniszterelnök úgy vélte, „a futball maga az élet”, igazságos, nyílt sisakos játék, amelyet szabályok mentén vívnak a felek és mindig a pályán dőlnek el a dolgok.
A könyvbemutatón jelen volt Schmitt Pál bukott köztársasági elnök is, akiről nem feltétlenül a szabályok tisztelete jut eszünkbe, Csányi Sándor, az MLSZ elnöke, valamint Mocsai Lajos, a Testnevelési Egyetem rektora is.